Básnička do kabiny

05.03.2018

Žaneta ZvěřinováCHAMRAŤ FOTBALOVÁ USPOŘÁDALA DNES PLES, KOUKÁM, JE TU PLNO FOTBALOVÝCH ES.

CHLASTAT A TRSAT SE VÁM ZACHTĚLO, ZA PÁR HODIN BUDE KAŽDÝ JAK DĚLO. TAKY SI CHCI VYHODIT Z KOPÝTKA, RADŠI MI PŘICHYSTEJTE NOSÍTKA.

JAK TAK KOUKÁM, SEŠLO SE VÁS CELKEM DOST, ALE BACHA, JÁ JSEM TADY TEN NEJKRÁSNĚJŠÍ HOST. CENNÉ RADY CHCI VÁM UDĚLIT A O MÉ POZNÁMKY SE S VÁMI PODĚLIT. PŘILÉTLA JSEM TAMHLE Z KOPEČKA, TAK CO, CHLAPI, POŘÁD JSEM KOČKA?

MÁM TU PRO VÁS MENŠÍ STORY, NA KAŽDÉHO FOTBALISTU NĚJAKÉ NÁZORY. JEŠTĚ PRO TY KECALY, KTERÉ ZAJÍMÁ, KDE MÁM SVOJE KOŠTĚ, LEŽÍ TAM NAPROTI U ILČI NA POŠTĚ.

TAK CO, ČUTÁLISTI, UŽ SE TĚŠÍTE, CO VÁM TADY ŘEKNU? PŘEDEM SE OMLOUVÁM, POKUD SE PŘEŘEKNU. JSEM TOTIŽ TRÉMISTKA JAKO PRASE, UŽ ZAČNU ČÍST, VŠAK JE NAČASE.

JARNÍ SEZÓNA SE VÁM BLÍŽÍ A MĚ U SRDCE TÍŽÍ FAKT, ŽE NEDAŘÍ SE VÁM PŘÁTELSKÁ UTKÁNÍ, KTERÁ PRÝ DOPADAJÍ JAK MOJE PŘISTÁNÍ. TAKHLE CHCETE POSTOUPIT, KDYŽ O BODY NEUMÍTE SOUPEŘE OLOUPIT? NO, NEŽ ZAČNETE PÍT, TANCOVAT A TOMBOLU LOSOVAT, CHVILKU VÁM JÁ BUDU VEČER ZPESTŘOVAT.

KLEJCH JIRKA, TEN TEDA JEDE JAKO PILKA. KLUKY HONÍ A CVIČÍ, JEHO TEMPO NĚKTERÉ NIČÍ.

TONDA ZVĚŘINA, TEN FAKT NEROZDÁVÁ KOKINA. KŘIČÍ, NADÁVÁ A ŽENE TEN TÝM VZHŮRU, VŠICHNI TU POTŘEBUJETE DREZÚRU, NĚKTEŘÍ I VYLEPŠIT FIGURU. NEJDE TU POUZE O FIGURU, ALE HLAVNĚ O VÝSLEDKY, TAK NÁM UKAŽTE SVÉ TAJNÉ PROSTŘEDKY.

TEĎ ROZEBEREME HRÁČE, KOPÁČE I RVÁČE:

ZAČNEME ÚPLNĚ VZADU. ONDRA BERÁNEK, TY BYS ZASLOUŽIL PÁR POZNÁMEK. NEŘEKNU TI OVŠEM NIC, JEN AŤ TI TO DOBŘE CHYTÁ, LEVÁ A PRAVÁ AŤ V BRANCE KMITÁ.

KDYŽ NEMŮŽE BEKY, ZASKOČÍ MICHAL POPELKA, V BRANCE SE NATŘÁSÁ JAKO KŘEPELKA. SKÁČE A PO BALÓNU SE VRHÁ, KAŽDÝ FANOUŠEK SEBOU NERVÓZNĚ TRHÁ.

LUKÁŠ ŠVÁB, ČERSTVÝ TATÍNEK, MĚL BY PŘEDAT SVŮJ KAPITÁNSKÝ STUPÍNEK. SEM TAM CHYBU UDĚLÁ, SOUPEŘŮM VŠAK DÁVÁ DO TĚLA.

DÁLE TU JE PIRKL PAVEL, V JANOVĚ SI MANŽELKU NAŠEL. HRAJ POŘÁD STEJNĚ, TAK JAK TO UMÍŠ, MLUVÍM S TEBOU, PÁJO, TAK KAM ČUMÍŠ?

DVA KUSY Z OBRANY NÁM TU MARODÍ A ZATÍM NEMŮŽOU HRÁT, KDYBY BYLO POTŘEBA, TAK JÁ SE ZA VÁS BUDU PRÁT.

ONDRA VAŠÍNKA UŽ NENÍ ROZJETÝ JAK MAŠINKA. MÁ BOLAVOU NOŽIČKU ,,HEJ, ONDRY, NA BARU SI DÁME SKLENIČKU". TA TĚ POSTAVÍ NA NOHY A MY ZASE UVIDÍME NA HŘIŠTI TVÉ VLOHY.

DALŠÍ MAROD ZVĚŘINA LUKÁŠ, CO SI TO TAM POD VOUSY BRUMLÁŠ? TEN MÁ ZASE BOLAVOU RUČIČKU, UŽ SE TĚŠÍ DO KABIN NA SVOJÍ PARTIČKU. BEZ FOTBALU MÁ NERVÍKY A CPE SE DOMA DORTÍKY. HOŠI, TAK VČAS SE DEJTE DOKUPY, BEZ VÁS TÝM ČEKAJÍ SEŠUPY.

KOUKÁ TU NA MĚ I NOVÉ JMÉNO, VOJTA HEGER. JE TO SNAD NÁŠ ČERNÝ PETR? MUSÍM UZNAT DOBRÁ VOLBA A SKVĚLÁ POSILA, FOTBALOVÁ KASA NA NĚJ DLOUHO ŠETŘILA.

NOVÁČEK JE I LÁĎA NOVOTNÝ, NA ZÁPASY NEJEZDÍ SAMOTNÝ. MÁ TAM SVOJE FANOUŠKY, LÁĎO, UŽ NÁM UKAŽ TY NŮŽKY.

KAM JSME TO AŽ DOŠLI? JE TO SKVĚLÝ PEKAŘ, JEZDEC A BĚŽEC, LONI TU CHODIL A MĚL PLNÝ MĚŠEC. MÍŠA KRAMÁŘ TO JE ON, I NA HŘIŠTI MÍVÁ SHON. KDEPAK MÁŠ, MÍŠO, TY KREMROLE, TY MŮJ TAJNÝ IDOLE.

PATRIK HÁNĚL A JEHO VÝRAZ "ZABIJU VÁS" , Z JEHO RYCHLOSTI MÁ KAŽDÝ MRÁZ. NEJRYCHLEJŠÍ HRÁČ JANOVA A TO MYSLÍM DOSLOVA. PÁŤO, DŘI I LETOS JAKO PŘEDTÍM, BOŽE, JÁ TADY ZASE PERLÍM.

BOHÁČEK JAN MÁ NA LETOŠNÍ SEZÓNKU PLÁN. POSLOUCHEJTE: PROPLOUT MEZI PROTIHRÁČI JAKO AKVABELA, NAZNAČIT LEVÁ, PRAVÁ A PAK STŘELA, PŘED BRANKOU BUDE RÁZEM MELA. HMM, TAK TEBE, FOTBALISTO, SI ASI VEZMU ZA MANŽELA.

KONEČNĚ JSME DOŠLI SEM. BUREŠ PATRIK TO JE TAKTIK. TY, BUREŠI , PŘESTAŇ ROZHAZOVAT RUKAMA NA HŘIŠTI A RADŠI SI KOPAČKY NABLÝŠTI. KOUKEJ TREFOVAT TY SVOJE ŠANCE, AŤ GÓLY KONČÍVAJÍ V BRANCE.

LÁĎA KNAP S PAVLEM NEDVĚDEM JE VIZÁŽÍ SPJAT. BLONĎATÁ HŘÍVA, MODRÉ OČI S BALÓNEM NA HŘIŠTI SE TOČÍ. OTOČKA A PAK KOP, I KDYŽ TO NEVYJDE, TAK SE LÁĎO VZCHOP.

JAK SE TOHLE ČTE, AŽ SE MI Z TOHO NATAHUJÍ ŠLE. ING. DOC. ARCH. JIRÁSEK FRANTIŠEK, TO JE TAKOVÝ SMÍŠEK. NA HŘIŠTI TRÁVÍ CHVILKY, PŘI SOUBOJI KONČÍ SOUPEŘ NA DVA DÍLKY. BACHA, FRANTO, NA KARTU, AŤ NEOSLABÍŠ PARTU.

PRUDIL DANIEL, NĚJAKÉ GÓLY UŽ SI NASTŘÍLEL, NEBYLO JI OVŠEM MNOHO, KDYŽ BĚŽÍ NA GÓLMANA, TAK SCHVÁLNĚ KDO Z KOHO. PŘÍŠTĚ UŽ TO, DANE, VYJDE, GÓLOVÁ ŠANCE PŘIJDE.

JÍŘA KUBÍČEK, CHODÍ MU FANDIT I MALÝ SYNÁČEK. JE TO OBČAS MASAKR, JÍŘA JE NA PÁDY MACHR. NÁSLEDUJÍ NADÁVKY A SPROSTÁ SLOVA, JEŠTĚ ŽE TO NETOČÍ TV NOVA.

HÁJEK MAREK NIKDY SE NA HŘIŠTI SOUPEŘE NEZALEK. A I KDYŽ SE POŘÁD TROCHU BOJÍ, ZA SVÝM STYLEM HRY SI STOJÍ. JEN SI DO TOHO, MÁRO, NENECH KECAT, JEJICH ŘEČMA SE ZBYTEČNĚ DEPTAT.

MÍRA WEJDA, ZNÁMĚJŠÍ JAKO KOROZ, STAL SE NÁM Z NĚJ PĚKNÝ KOLOS. VE FOTBALE POŘÁD VÁLÍ, SNAD LETOS TY FALDY NA HŘIŠTI SPÁLÍ.

DALŠÍ WEJDA, TO JE VLASTÍK, JE UŽ Z NĚHO TROJNÁSOBNÝ TATÍK. LZE HO NAZVAT FOTBALOVÝ VETERÁNEM, NA HŘIŠTI JE HOTOVÝM URAGÁNEM.

TŘEŠNIČKOU NAKONEC NAZVU KUBU CHROUSTA, VŠUDE HO JE TOTIŽ SPOUSTA. JSME VŠICHNI ZVĚDAVÍ, JAK SE NA PLACE UKÁŽEŠ A CO ZA TRÍČKY DOKÁŽEŠ. MĚL BYS TAKY UBRAT S PITÍM, BACHA NA MĚ, JÁ TO VYCÍTÍM.

PÁJA ZÁLESKÝ, POVZBUZUJE TÝM SVÝMI POTLESKY. OŠETŘÍ BOLAVÉ RÁNY LEŽÍCÍCH HRÁČŮ U BRÁNY. JE TO TAKOVÝ ZDRAVOTNÍ BRATR STARAJÍCÍ SE O SVŮJ KÁDR.

BUDE LETOS FIRMA MC BŮČEK NA HŘIŠTI PROSPEROVAT A SVOJE UZENINY LIDEM ORDINOVAT? UŽ SE TOTIŽ TĚŠÍME, AŽ STÁNEK ONDRY TMĚJE NÁVŠTĚVOU POCTÍME. UZENÝ, KLOBÁSA A CHLEBA, TOMU SE FAKT ODOLAT NEDÁ.

NIKDO SI NEBERTE NIC OSOBNĚ, SNAŽILA JSEM SE PSÁT ZPŮSOBNĚ. SRANDA A POBAVENÍ, TO BYLO MOJE PŘEDSTAVENÍ.

TÍMTO VÁM, CHLAPÁCI, PŘEJI TEN NEJLEPŠÍ VSTUP DO JARNÍ SEZÓNY, AŤ JSTE VY NA KONCI TĚMI ŠAMPIÓNY. AŤ ZDATNĚ ZVLÁDNETE KAŽDÝ ZÁPAS A FANOUŠCI ZASE FANDÍ NAHLAS. DO BRANEK AŤ SE GÓLY LINOU, PROHRY AŤ VÁS JENOM MINOU.

VŠICHNI BUĎTE DRAVÍ A HRAVÍ, ZE VŠEHO NEJVÍC AŤ VÁM VŠEM SLOUŽÍ ZDRAVÍ.

MÁM VÁS RÁDA.