01.05.2016

sestava: Beránek - Zvěřina L., Šváb (K), Johan, Pirkl - Wejda V. (Kubíček), Radimecký, Jireček (Hájek), Novotný - Háněl (Ing. arch. Jirásko), Bureš (Wejda M.)

3 + 1 bez Miroslava Donutila

1. příběh

Poprvé se stav skóre na světelné tabuli měnil už v sedmé minutě. Vysoký balón, kterému za nitky tahal docela silný vítr, jsme v nebezpečném území před naším vápnem neodehráli z první a nechali ho odrazit se do místa ještě nebezpečnějšího. V takřka dokonalé střelecké pozici se do něj z voleje opřel jeden z útočníků a umístil ho přesně pod víko.

2. příběh

Tenhle příběh je reprízou toho, který jsme v premiéře mohli sledovat minulý víkend v Hradci nad Svitavou. Martin Radimecký se postaral o roh převlečený za aut, když z lajny vhodil balón až hluboko dovnitř pokutového území. Nikdo z mužstva Bystrého neprokázal dostatečnou bystrost při bránění situace a Patrik Bureš už jen splnil svou povinnost, když z prvního doteku zařídil vyrovnání stavu. To se psala čtrnáctá minuta.

3. příběh

Tak tímhle komunikačním kolapsem ve dvacáté šesté minutě jsme dost nešťastně přivítali právě příchozího pana starostu s první dámou Janova. Bystré rozehrávalo rohový kop, jehož trajektorie vedla od praporku přímo do brány. Ondra Beránek svým příkazem "hraj" vyvedl Vlastíka Wejdu natolik z míry, že dozorčí první tyče nechal padající míč dobrovolně projít kolem svých kopaček, aby nakonec rozvlnil síť.

Bonusový příběh

To už je jen taková pečeť na smotané listině s příběhy předchozími. V sedmdesáté třetí minutě domácí stvrdili dnešní výhru rychlým brejkem, když unikající útočník kličkou doprava vyřadil ze hry neúspěšně vybíhajícího Ondru. Do odkryté svatyně upravil na finálních 3:1. Dvoubrankový rozdíl už byl v téhle fázi hry a v našem psychickém rozpoložení neřešitelným rébusem.

V prvním poločase jsme měli týmovou úspěšnost přihrávek 68 % a v druhém poločase 72 %. Za celý zápas našlo adresáta cca 215 příher, kdežto cca 90 jich skončilo neúspěchem. Šancí dát gól jsme měli víc než jednu, ale buď jsme nedokázali práci dokončit správně, nebo jsme trefili brankovou konstrukci. Příští zápas odehrajeme už tuto středu, protože na programu je pohárové klání v Morašicích. Kéž bychom už konečně vyhráli. Všem, kteří si udělali čas a vycestovali do studeného Bystrého, děkujeme za přízeň.