Bystré 3:3 Janov

09.10.2016

sestava: Beránek - Peřina, Šváb (K), Johan, Zvěřina L. - Boháček, Čapek (Zvěřina A.), Kramář - Wejda M. (Jirásek), Bureš, Kubíček (Pirkl)

Chladným nedělním odpolednem se začaly linout tóny oficiální znělky Ligy mistrů, zatímco jsme před zahajovacím výkopem na hřišti Bystrého nastupovali k půlicí čáře. Zejména pro hráče za zenitem to dnes musel být veliký okamžik. "Tak přece jen jsem se dočkal, i když jsem už ani nedoufal," mohl si kdekdo říct.

Zápas samotný nabídl spoustu šancí, bohatou zápletku s půltuctem branek, dost zvýšených hlasů na hřišti i mimo něj a konečně dělbu bodů pro oba zúčastněné tábory. Herní rozestavení 4-3-3 od prvních minut nám dalo přičichnout ke třem vsítěným gólům, ale i ke skepsi ze třech inkasovaných.

Vedení jsme se ujali my. Na tabuli svítila 28. minuta a Míra Wejda potrestal nekvalitní rozehrávku soupeře, když jedovatým přízemním projektilem otevřel gólový účet odpoledne. Ten se však k naší nelibosti do poločasu rozšířil ještě o dva domácí úspěchy. Obě situace už jsem nějak vytěsnil do propadliště dějin špatných vzpomínek, tak vám je moc nepopíšu. Prostě trma vrma. Do velké šance se během první půle dostal Jirka Kubíček, který měl gól přímo na hlavě, ale bohužel zakončil těsně mimo. Vícekrát se skóre v této pětačtyřicetiminutovce nezměnilo, takže oba týmy si mohly jít dáchnout do tepla kabin za stavu 2:1 pro domácí.

Druhý poločas se nám povedl nakousnout vyloženě optimálně, protože  hned ve 47. minutě jsme korigovali na 2:2. Centr zleva umístil chladnokrevně mezi tři tyče mimo dosah brankáře hlavou Honza Boháček. Z příbojové vlny optimismu a nových vyhlídek nás bohužel sesadil třetí domácí gól, který vzešel z dalšího guláše před naší brankou po rohovém kopu. Situace se tak dostala do stavu 3:2 pro Bystré. Jenže kdo z nás už v tuhle chvíli hodil flintu do žita, musel pro ni mezi klasy zpátky. V minutě 62. Tonda Zvěřina poslal přesný centr na pravé křídlo, z něj, tuším, Patrik Bureš nasměroval míč do nitra brankoviště a Honza Boháček ve skluzu přidal svůj dnešní druhý gól. Brankář byl bez šance, učebnicově vyveden z epicentra dění. 3:3.

Další branky už nikdo více neviděl, i když šance k jejich vstřelení by se jistě našly. Třeba my si mohli s úlevou osušit pot čel, když se míč jednou nebo dvakrát nachomýtl jen kousek od tyčky Ondrovy brány. Po uplynutí všech devadesáti minut nám na účet přibyla jedna slušná a zasloužená remíza z venku, takže výlet za Poličku nebyl zbytečný.

Příští kolo nás čeká doma, v sobotu 15. 10. přijede Březová nad Svitavou. Fanouškům, kteří vážili cestu na venkovní zápas, děkujeme za přízeň.