Čistá 1:5 Janov

15.05.2016

sestava: Beránek - Zvěřina L., Johan, Jireček, Pirkl - Novotný, Šváb (K, Háněl), Wejda V. (Hájek), Kramář (Ing. arch. Jirásko) - Bureš, Kubíček (Wejda M.)

Je to skvělé, je to parádní, je to fantastické, je to pivahodné. Dneska jsme konečně a zaslouženě vyhráli v Čisté, když jsme tamějšího rivala položili na lopatky pěti góly. Po sedmi soutěžních zápasech jsme si v kabině zase mohli zakřičet vítězný chorálek. Skutečně to trvalo sedm zápasů, během kterých jsme se v tabulce stihli propadnout o sedm pozic a během kterých se večerní západ slunce stihl posunout o 2 hodiny a 17 minut. Dneska se mi zápis píše moc hezky a vůbec mám takové specifické pocity, které jsem, s nadsázkou řečeno, měl naposledy snad ještě jako malý kluk při sledování dokumentárního cyklu BBC "Putování s dinosaury". V jedné epizodě se totiž nad prakontinentem Pangeou po devíti měsících mučivého sucha zablýskalo a týrané ještěry zachránil životodárný déšť.

Začátek zápasu bych popsal pomocí hesla z pecky "Na tvý louce zelený", kdy Vašek Bláha zpívá: "Kolik vočí, tolik zorniček". My si totiž mohli broukat: "Kolik střel, tolik gólů!" Patrik Bureš otevřel skóre velmi brzy po úvodním hvizdu, no a ještě dřív, než to domácí mohli pořádně rozdýchat, Filip Novotný přidal gól druhý. Čistá se však rozhodně nevzdala a manko se po většinu zápasu snažila dohnat, co jí síly stačily. Nejvíce hrozila z dlouhatánských autů a standardek. Ty nám dělaly největší problémy, což potvrzuje i jediný obdržený gól v naší síti. Po jednom z rohů Petr Johan zahrál ve vápně rukou a z následné penalty domácí hráč úspěšně korigoval stav. Naštěstí to nebyla kontaktní branka, protože ještě předtím Patrik Bureš stihl vstřelit svoji druhou na 1:3. Vyhraným osobním soubojem mu asistoval Jirka Kubíček. Burš tak vykompenzoval neproměněný samostatný únik, do kterého se hlava nehlava pustil ještě v prvním poločase.

Dneska nás velmi podržel Ondra Beránek, chytil totiž i to, co nemusel. Může se pyšnit nějakými třemi špičkovými zákroky, kterými odrazil případné komplikace, a my všichni tak dál mohli toužebně vyhlížet vítězství. Více než pohledná kopaná pro oko nestranného diváka to byl fotbal bojovný a k vítězství dokráčel ten tým, který ukázal větší hlad a v osobních soubojích a hlavně touhu po vítězství jako takovou.

Ne všechno se nám vedlo podle plánu, nicméně Čistou jsme přeci jen gólem na 1:4 definitivně zlomili. I my si totiž zase jednou vypracovali penaltu, kterou s přehledem jemu vlastním proměnil Pavel Pirkl, což nám zdokumentoval i Míla Záleský, pokud by snad někdo pochyboval nad mými slovy. Závěr utkání nakonec přinesl i třešničku na dortu v podobě pátého gólu do domácí branky, s notnou dávkou štěstí se mezi střelce zapsal Míra Wejda. Kory z blízka dokončil akci, pod kterou se o několik okamžiků dřív ještě nedokázal gólově podepsat Marek Hájek.

Děkujeme fanouškům za pěknou kulisu, protože jste nám svým počtem dokázali vytvořit tak trochu domácí atmosféru, i když jsme hráli venku. Na dnešní výkon se pokusíme navázat příští sobotu doma proti Sebranicím. Na podzim jsme je porazili 0:1. Výkop je naplánován na 17:00 hod., tak se zase nestyďte přijít podívat.