Hradec nad Svitavou 1:1 Janov

25.04.2016

sestava: Beránek - Pirkl, Šváb, Jireček, Zvěřina L. - Wejda V., Bureš, Johan, Novotný - Kubíček (58' Radimecký), Háněl; také připraveni: Hájek, Ing. arch. Jirásko

V lehce nestandardní sestavě jsme odehráli další soutěžní zápas v proklatě dlouhé obci jménem Hradec nad Svitavou. Tomáš Jireček si vymodlil dres s nedvědovskou jedenáctkou, v kabině jsme nechali všechny negativní emoce a šli jsme na zteč.

V podstatě od začátku do konce byl k vidění vyrovnaný zápas s občasnými šancemi (nebo jejich náznaky) na obou stranách. Nelehký povrch nahrával spíš bojovnému pojetí hry než kdovíjakým kombinacím a z prvního poločasu se zdálo být jasné, že body se budou rozdávat hlavně podle zásluh za nasazení a trpělivost. Nakonec jsme se rozešli smírně, protože obě mužstva vstřelila po jednom gólu. Vedení se ujali domácí v 75. minutě, když za penaltu vyběhnuvší Ondra Beránek nedosáhl na volný přímý kop a míč skončil v opuštěné brance. Když už to vypadalo, že se nás to výsledkové podivno z poslední doby bude držet jako klíště dál, zachránila nás jedna z vůbec posledních akcí odpoledne. Martin Radimecký hodil do vápna tak dlouhý aut, že by se za něj nestyděl ani Sergio Ramos, do vzduchu se nejvýš vyšrouboval Petr Johan a hlavičkou vsítil svůj čtvrtý sezónní gól.

Příští týden jedeme na trip do Bystrého, kterému jsme dlužni domácí porážku z podzimu. Fanouškům, kteří vážili cestu do Hradce, děkujeme za přízeň.

Patrik Bureš: 7 střel na branku, 2 mimo

Ondra Beránek: úspěšnost zákroků 88 %