Janov 3:1 Jevíčko

09.10.2017

Beránek - Pirkl, Šváb (K), Zvěřina L., Wejda V. - Novotný V. (Hájek M.), Heger, Háněl, Kramář (Wejda M.)- Bureš, Boháček (Jirásek)

V devátém kole jsme se střetli s Jevíčkem, které nám dalo celkem zabrat. Společnými silami jsme zabránili tomu, aby si od nás odvezlo nějakou kořist.

V tomhle zápase jsme si nevypracovali tolik šancí jako jindy, takže cesta k úspěchu vedla přes vysokou efektivitu v jejich zakončování.

Na první gól zápasu se nemuselo čekat nijak zvlášť dlouho. Se skóre se poprvé hnulo čtvrt hodiny po úvodním hvizdu. Na zadní tyčku si ze zálohy důmyslně naběhl Vojta Heger, jenž pak přesný centr Honzy Boháčka zprava umístil do sítě. 1:0.

Vedli jsme, ale klidu jsme na rozdávání neměli - ba naopak. Jevíčko se nestydělo a ve třicáté minutě nám tam jeden kousek šouplo taky. Na konci hostující akce se v místě okolo penaltového puntíku svobodně pohyboval hráč, který toho využil a prostřelil Ondru Beránka. 1:1.

Tehdy to od nás herně nebylo úplně ono. Jak bych vám to jen přiblížil... Prostě jako kdybyste chtěli ručně klíčem povolit starou rezavou matku nebo šroub a trápili se u toho, až byste nadávali. Tak jsme na to šli my. Ale pak nám bliklo - šroub jsme stříkli WDčkem, z kufírku jsme vytáhli akučku a hned to šlo líp.

Ve čtyřicáté minutě se nám zadařila akce při levé lajně hřiště. S Vlastou Wejdou jsem si pomohl při zakládání útoku na půlce hřiště, načež si o míč rychlým náběhem řekl Patrik Bureš. Samozřejmě jsem mu vyhověl a Paťas po doběhnutí přihrávky odcentroval míč do ohně. Bohy hlavičkou tečoval dál na zadní tyčku, kde čekal kurýr Vláďa Novotný. Jemu už díky pracovním zkušenostem nedělalo problém dodat balík na místo určení. Síť za hostujícím brankářem se rozvlnila podruhé a my se zase ujali vedení.

Druhý poločas ovlivnilo vyloučení jednoho z hráčů Jevíčka. Krátce po výměně stran dostal druhou žlutou a musel se pakovat do sprch. Vyplynula z toho tak příjemná výhoda pro naše barvy.

Myslím, že to bylo hned z následného volného přímého kopu, kdy Patrik Bureš trefil brankovou konstrukci. Nejomílanější persona diskuse hrubého zrna na výsledkovém serveru Lidovek se napřáhla a přes zeď trefila břevno.

Co se ještě nestalo v tuhle chvíli, stalo se v minutě šedesáté osmé. Dlouhý přímák od pravé lajny z kopačky Vojty Hegera se snesl na hlavu Patrika Bureše, který cíleně obrátil směr míče a připravil tím superpozici pro Honzu Boháčka na malém vápně. Hráč jeho kvalit a zkušeností s jistotou, také hlavičkou, dostal míč za brankařova záda. 3:1.

Víc branek nepadlo, takže další tři body zamykáme pěkně do sejfu.

Ve víru oslav vítězství i narozenin Bekyho a Koryho nám pan Záleský odtajnil svůj další obchodní krok ve fotbalové sféře. Přestup Kuby Chrousta do Sokolu Janov je prý na spadnutí! Nechme se překvapit, jestli to bude posila typu Ben Chaim, anebo jestli svými výkony bude rozdávat radost na všechny světové strany. Co myslíte?

V rámci dalšího podzimního kola vycestujeme do Bystrého, kde nás v neděli od 15:00 hod. nebude čekat nic jednoduchého. To se ví.