Janov 3:1 Linhartice

14.08.2016

sestava: Beránek - Zvěřina L., Jireček, Johan, Pirkl - Háněl, Šváb (K), Bureš, Kramář - Wejda M. (83' Wejda V.), Kubíček (75' Jirásek)

Vstup do nové sezony okresního přeboru se nám vydařil. Na úvod jsme přivítali mančaft z Linhartic a dali mu jasně na srozuměnou, kdo si připíše své premiérové tři body.

Už v páté minutě utkání se nám podařilo nachytat soupeřovu obranu v nedbalkách, když dvorní taxikář Dindi Baru Patrik Háněl jako první rozvlnil síť. Radosti předcházela akce při pravé straně hřiště, která vyústila v nebezpečnou střelu Jirky Kubíčka. Tento pokus linhartický zastupující gólman ještě vyrazil, ale na Hanyho dorážku zpoza vápna byl krátký. 1:0.

Od úvodních minut bylo znát, že jsme fotbalovějším týmem, zejména při promyšlených, neukvapených herních situacích po zemi. Vrásky se na čele trenéra Bena tvořily spíše z verbálního projevu dospělých jedinců na hřišti než z předváděné hry samotné. Po celý zápas jsme měli míč v držení více než protivníci, což byl základní kámen úspěchu. K tomu se připojilo i dobré nasazení, což často bývá vítězná kombinace.

Minuty prvního poločasu utíkaly a my stále vedly tím nejtěsnějším možným rozdílem. Nějaká uklidňující branka ještě před přestávkou ne a ne přijít. Ze zadních řad měl gólovou slinu kapitán Lukáš Šváb, ale ani jedna z jeho pohotových hlaviček neskončila mezi třemi tyčemi. Poločasový oddech nás tedy zastihl za stavu 1:0.

Druhý poločas nabídl obrázek, který se směle mohl měřit s tím prvním. V 55. minutě měl velikou šanci zapsat se do zápasových análů Jirka Kubíček, ale ani z malého vápna nedokázal procedit míč za brankovou čáru. Nějakých pět minut nato si hosté mohli otřít pot z čel i skrání znovu. To když se jen těsně neujala střela Patrika Bureše, jež rozezvučela brankovou konstrukci.

Co se od gólu na 1:0 nepodařilo v předešlých chvílích, to se povedlo v 62. minutě. Pavel Pirkl posadil bochan přímo na hlavu plnou nápadů kutila Petra Johana a náš zkušený stoper uklidil míč obloučkem do brány. Stav 2:0 se nám zalíbil o poznání víc. Navíc Jožin nechtěl zůstat jen u jednoho zářezu, svůj střelecký apetýt se nám pokusil ukázat také o tři minutky později. Jeho dalekonosná střela však skončila nepopulárně, totiž na břevně.

V průběhu druhé půle se na plac podívali i další hráči, kteří pro tentokrát začali na lavičce náhradníků. Konkrétně to byli Vlastík Wejda, jenž se pomalu, ale jistě vrací k aktivnímu sportu po nedávném úrazu na stavbě, když si nešťastně pustil žilou, no a druhým čerstvým hráčem na trávě byl Ing. arch. Jirásko.

"Lajdácké zahození velké šance Kramiho. Laxní střela." Tak okomentoval událost z 80. minuty zápasu můj staronový reportérský asistent Marek Hájek, který skálopevně trval na publikování téhle svojí citace. Šlo vskutku o slibnou příležitost dát náš další gól, když jsem se prosmýkl kol obránce uvnitř levé části velkého vápna. Následně jsem se ve zlomku sekundy rozhodl zakončení akce trochu pocukrovat, jenže lob byl až příliš dlouhý a skončil v propadlišti dějin ochranné sítě.

V 88. minutě Ondra Beránek přišel o neprůstřelnost, která trvala už od začátku sezóny. Na střelu z více než dvaceti metrů nedokázal najít recept, následkem čehož míč skončil tam, kde ho žádný Janovan nechtěl vidět. Skóre se pozměnilo na 2:1.

Jenže ten, kdo dlouho třímal obličej v dlaních, přišel o kuriózní scénu, jež následovala. Patrik Bureš si všiml špatného postavení linhartického gólmana a ihned po rozehrávce lišácky napřáhl ke střele. Padající list dokonale našel místo pod břevnem, protože vracející se brankář nebyl s to na něj dosáhnout. Šťastný střelec si svým beckhamovským kouskem z poloviny hřiště vysloužil dokonce i částečné standing ovation na stráni. 3:1.

Více už sobotní duel nenabídl, místy vyhecovanější zápas zarámovalo sportovní podání rukou všech zúčastněných. Tři body jsou naše a my se na ně pokusíme navázat ziskem dalších příští sobotu 20. 8. v Opatově. Na tamějším hřišti jsme minulý týden vítězně zvládli pohárový zápas poměrem 2 ku 5. Vezměte proto svá kola, je to jen pár kilometrů, a přijeďte se podívat na to, jak dopadne odveta.