06.08.2018

Žaneta Zvěřinová

Beránek - Zvěřina L. (37´ ČK), Šváb (K), Pirkl, Prudil (55´ Vašínka) - Novotný (75´ Wejda V.), Heger, Kubíček (68´ Hájek), Wejda M., Jirásek (60´ Novotný F.), Boháček

Góly: 26´- Wejda M., 35´- Jirásek, 74´- Hájek M., 84´- Hájek M.

V předposledním zápase, 25. kole, jsme na domácí půdě přivítali 12. tým tabulky, Dlouhou Loučku.

Tento match se odehrával pod dohledem trojice rozhodčích Mačát, Schűch, Kropáček - jejich těla nám připomínala obří špekáček. Řídící jednotkou zápasu byl zvolen rozhodčí Emil. (Jak by řekl Míša Kramář, plnoštíhlá verze Pavla Lišky.)

Z minulého týdne, kdy jsme si perfektně zastříleli v Hradci nad Svitavou, jsme dnes byli rozjetí a nažhavení nasázet soupeři fůru gólů. Zápas se zdál ze začátku celkem snadný a my byli první, kdo se radoval z gólu. Ve 26. minutě se po úžasné křídelní akci Páji Pirkla míč dostal přímo na ohnivou hlavu Míry Wejdy, který balón dorazil do branky. 1:0. Troufám si říct, že to byl první gól této sezóny, který dal Míra hlavou.

Po 7 minutách od našeho prvního gólu jsme se mohli ve 35. minutě radovat podruhé. Následovala totiž další skvělá akce středem hřiště a to mezi dvojicí Boháček - Jirásek. Že si tihle hoši rozumí mimo hřiště všichni víme, ale dnes si výborně porozuměli i na place. Jenda vyslal přesnou přihrávku na doc. Ing. arch. Jiráska, který přihrávku pohotově zpracoval a bravurně, opakuji bravurně, zakončil za gólmanova záda. 2:0. Však se po zápase královsky odměnil.

Radost a euforie, vše se zdálo být nakloněno na naši stranu, ale ve 37. minutě nám pan rozhodčí Emil dal ledovou sprchu poté, co odpískal Zvěřky faul ve vápně, vytáhl červenou kartu, a tím poslal Lukyna ještě před poločasem do sprch. Co následovalo potom, je všem jasné. Soupeř pokutový kop proměnil, a snížil tak na 2:1.

Do druhého poločasu jsme nastoupili odhodláni tento zápas za každou cenu vyhrát. Jako tým jsme se semkli a snažili se Loučce zabránit, aby nám vstřelila vyrovnávací gól. Místo toho, aby soupeř využil naše oslabení 10:11 a hrál více aktivně, tak byl schovaný jako šnek v ulitě a čekal, co vymyslíme za strategii. První bod strategie bylo prostřídání několika hráčů z týmu výměnou za čerstvé maso, jako je Filip Novotný, Ondra Vašínka, Vlastík Wejda a v poslední řadě náš dnešní ŽOLÍK Hájek Marek. Soupeř se za každou cenu snažil srovnat, ale jejich střely létaly mimo branku, a i když náš tým byl oslabený, dokázal veškeré soupeřovy šance s přehledem a včas zastavit.

V 74. minutě po centru Filipa Novotného ukázal Mary Hájek důraz, a balón dostal za gólmanova záda. 3:1 Hned se všem janovským fanouškům ulevilo. Zároveň se také soupeřovi pomalu, ale jistě rozplynuly veškeré myšlenky na vyrovnání. Běžela 84. minuta a my jsme se dočkali čtvrtého a také posledního gólu tohoto zápasu. Opět zaúřadoval Mára, který po mumraji před soupeřovou brankou dokázal pohotově ukořistit balón a dokutálet ho do branky.

Díky tomu, že jsme jako tým spolupracovali a nehádali se, jsme si opět vybojovali 3 body a výhru na domácí půdě 4:1.

V posledním zápase, 26. kole, nás v sobotu 16. 6. 2018 od 17:00 čeká výlet do neoblíbené Radiměře, kde snad potvrdíme formu letošní sezóny a vyhrajeme. Pokud budete, vy fanoušci, mít zájem, měl by být zajištěn autobus.