Janov 4:1 Opatov

03.04.2017

Beránek - Prudil, Šváb (K, Wejda V.), Jireček, Zvěřina L. - Háněl (Jirásek), Pirkl, Knap, Kramář (Kubíček) - Bureš (Wejda M.), Boháček

Prosluněná aprílová sobota a první domácí představení od konce října loňského roku. Třeba tak se dá vystihnout 15. kolo soutěže. Vstoupili jsme do něj na výbornou, protože úvodní zásah jsme zaznamenali snad ještě dříve, než mohla některým na čas příchozím divákům spadnout pěna v půllitrech. V 5. minutě totiž stál na konci pěkně zkonstruované akce Patrik Bureš, který se v zakončení jen těžko mohl zmýlit. 1:0.

Hráči Opatova se po brzkém úderu na solár nezhroutili, ba naopak se snažili atak vrátit. Do karet jim hrálo i to, že jsme se po zbytek první půle tu a tam nedokázali vyhnout nepřesnostem v přihrávkách a při dohrávání odražených míčů jsme v soubojích byli často až ti druzí. Ondra Beránek mohl několikrát mluvit i o štěstí pro připravené, třeba když jedna jedovatá střela zpoza vápna nečekaně zaplavala a místo do rukavic ho trefila do ramena. Ani žádná z našich akcí už do poločasového hvizdu rozvlnění sítě nepřinesla, takže do kabin jsme si šli odpočinout s vědomím nejtěsnějšího možného vedení.

Druhá půle byla na góly mnohem bohatší, aktéři zápasu se odprezentovali hned čtyřmi trefami do černého. Nejprve jsme zvýšili náskok na dvě branky, když se z volného přímého kopu trefil výstavně do bližšího koutu svatyně Honza Boháček. To se psala 52. minuta. V pětašedesáté zaznamenal první dotek s míčem střídající Jirka Kubíček a hned to byl dotek gólový. Koučující duo Benko & Záleský si tak mohlo blaženě mnout ruce radostí z tohoto mimořádně prozíravého strategického tahu - 3:0. Za nějakých pět minut se nám povedlo vstřelit ještě jednu branku, kterou si konkrétně připsal dravý záložník Patrik Háněl. Když už to vypadalo, že zápas skončí čtyřgólovým rozdílem, před závěrečný hvizd sudího se ještě stihla vtěsnat jedna úspěšně dotáhnutá akce hostí. Svým důrazem uvnitř vápna Opatov kosmeticky upravil na konečných 4:1, což nám krapet pokazilo celkový dojem. Každopádně radost z výhry máme i tak, to se rozumí.

Tři body jsou naše a ty další se pokusíme získat tuto sobotu 8. 4. Budeme hrát opět doma a tentokrát přivítáme mužstvo z Křenova, jemuž dlužíme porážku (4:2) z podzimu. Neváhejte proto a přijďte se podívat. Výkop bude v 16:00 hod. Fanouškům děkujeme za přízeň.