Janov 6:0 Křenov

05.09.2017

Beránek - Háněl, Šváb (K), Vašínka - Novotný V. (Hájek M.), Heger, Knap, Boháček, Kramář (Jirásek)- Bureš (Johan), Wejda M. (Wejda V.)


První zářijový víkend nabídl 4. kolo, na jehož programu byla i návštěva Křenova našeho areálu na dolním konci.

Z kraje sezóny nám to celkem jde, respektive jede. Zrychlení z nuly na dvanáct jsme měli během prvních dvou kol skvělé, zatáčku v Morašicích jsme vzali "přes rukáv" a na další rovince jsme tam dali už i šestku, kterou náš Rolls-Royce Omniasport 17 nově disponuje. Křenov se nám tak najednou vytratil ze zpětných zrcátek.

Tenhle zápas patřil mezi ty nejpěknější, které v posledních týdnech a měsících pamatujeme. Povedlo se nám diktovat scénář hry a málokdy jsme soupeři dali poznat svobodu vlastní představy hry. Tonda Zvěřina tentokrát z domácí koupelny přivezl taktiku vymačkávání zubní pasty od konce tuby, když post čtvrtého obránce vytlačil kupředu do řady záložní. Mělo nás to tak hrnout vpřed v ještě více lidech. Navíc jednoho ze tří beků hrál Patrik Háněl, jehož útočné choutky jsou v genetické výbavě hluboko zakořeněné.

K ohrožení branky jsme se dostávali zpravidla díky sériím přesných přihrávek, když hosté nedokázali najít způsob, jak akce přerušit. Trémy zbavující první gól dal ve 20. minutě Patrik Bureš. Míra Wejda po vítězném souboji v pravém rohu odcentroval do vápna, kde čekal právě Patrik. Ten udělal svoji kličku z manuálu a vystřelil mimo dosah brankáře. Dvě minuty nato vsítil Vojta Heger. Nejdřív si obhodil obránce a následně z hranice brankoviště vystřelil přízemně k levé tyčce. 2:0. Pak se dočkal i jeho kamarád v radosti i strasti Vláďa Novotný, kterému míč po těsně vyhraném souboji s vlastní levačkou přihrál před prázdnou kasu Patrik Bureš. A těsně před odchodem do kabin zvýšil na 4:0 krásnou střelou ze střední vzdálenosti Jenda Boháček.

Druhé dějství přineslo ještě dva naše góly. Ten první si pamatuju - shodou okolností jsem byl u něj, když jsem z úhlu chtěl dorazit do branky čísi střelu, ale měl jsem špatně nacvakanou malorážku a nakonec to vyšlo na vodorovnou přihrávku s malým vápnem a jasnou věc pro Bohyho, toho času čerstvě dvojnásobného střelce. Poslední, šestý gól už mi ale nějak vypadnul, a protože mi jeho autor Patník před uzávěrkou tohodle článku nebere ani napotřetí telefon (zvláštní - je sice večer, ale taky je úterý), tak budete muset zapátrat v paměti sami, anebo zavřít oči a vymyslet si ho.

Co se ale počtů týče, tak víc než proměněných šancí jsme po výměně stran měli šancí neproměněných. Některé byly opravdu velké, jiné byly zase tak padesát na padesát. Z toho druhého soudku mě napadá třeba střela do tyčky z kopačky Vojty Hegera.

Zápas jsme s nasazením zodpovědně dohráli až do konce a připsali si třetí výhru ve čtyřech zápasech. Fotbal to byl pro oko fanouška snad hezký, tak vám dotyčným děkujeme za přízeň. Teda ale jeden malý háček tu přece je. Podle statistiky se na zápas přišla podívat stovka lidí, což je skoro o 170 kusů míň než u střetnutí Morašic a Cerekvice. Nebylo by špatné, kdyby příště Janov okresu ukázal, že takovou kulisu umí udělat taky, že? Žijeme sice v době, kdy zaplatit máslo je možná bolestivější než zaplatit dovolenou, ale těch pár šupů do kasy výběrčí paní Záleské určitě nepoznamená nikoho. Audiovizuální devadesátiminutovka okresního fotbalu vám investici plně vrátí. Řídíme se totiž podobným mottem jako Zdeněk Pohlreich, který chce, aby jeho zákazník odcházel domů s pocitem takovým, že zaplatil míň, než kolik by za získaný zážitek zaplatit měl. Přijďte se proto podívat i příště, jestli budete mít čas. Reklamou budiž naše dosavadní skóre - 19:2. A kdo by chtěl vycestovat už na příští venkovní zápas, tak 5. kolo odehrajeme v sobotu 9. 9. od 17:00 hod. v blízkém Opatově.

Kladu si proto dvě zásadní otázky. Porazíme důrazně hrající skorosousedy? A pojede tam Milan Bielko na kole?