Jevíčko 1:1 Janov

22.05.2018

Žaneta Zvěřinová

22 odehraných zápasů | 19 výher | 1 prohra | 2 remízy | náskok 15 bodů nad druhým týmem tabulky (Cerekvice)

Sestava: Beránek - Vašínka, Zvěřina L., Šváb, Prudil, Heger (Bureš P.), Kubíček (Wejda M.), Knap, Boháček (Hájek M.), Novotný, Jirásek (Chroust J.)

Po bujarých oslavách z minulého týdne, kdy náš tým společnými silami porazil na domácí půdě Linhartice 3:1, a tím si také zajistil postup do kraje, jsme se v neděli vydali na delší výlet za ,,TUNEL", a to konkrétně do Jevíčka.

Jevíčko nám dalo hodně zabrat a trápilo nás až do konce zápasu. Však nám zpřetrhalo naši dlouhou šňůru výher. To by ale nebyl TJ SOKOL JANOV, kdyby se neubránil jeho tlaku, a nezajistil si tak na soupeřově půdě alespoň zaslouženou remízu. I když rozhodčí vše viděli úplně jinak a dávali nám to v daných situacích dosti najevo.

Do zápasu nastoupila úplně jiná sestava, než kterou jsme byli zvyklí vídat v předešlých kolech. Nemožné se stalo skutečností a po 21 odehraných zápasech zůstal na lavičce sedět i náš nejlepší střelec Patrik Bureš.

Herně jsme byli horší a Jevíčko mělo více ze hry. Z pohledu diváka bych přirovnala veškeré dění takto: nohy odmítaly běhat a poslouchat, protože co přihrávka to chyba. Jako kdyby nás už nic nehnalo vzhůru, když už máme zajištěný postup. Hodil by se i citát Pepíka Hnátka: ,,Na žádný ťukec nemáte, jste dřeváci, a proto hrajete vokres!"

Hned ve 3. minutě se mohl prosadit ing. arch. Jirásek, který dostal nádherný pas od Daníka, ale Fanda byl trošku mimo, tak i jeho střela skončila mimo branku.

Na první gól jsme si počkali do 19. minuty, kdy po faulu ing. arch. Jiráska zahrávali protihráči přímý kop, ze kterého taky padla branka na 1:0.

Ve 27. minutě jsem zaregistrovala Patrího nervózně postávajícího u lajny a bylo zřejmé, že nechce nic jiného než vlétnout na hřiště a dát si góla. Obojí se mu taky splní, ale nebudeme předbíhat. První přání se splnilo za pár minut, kdy na hřišti nahradil zraněného Vojtu Hegera.

První poločas skončil 1:0.

Do druhé půlky jsme vlétli odhodlaní vybojovat za tunelem alespoň 1 bod. A to se nám splnilo až v 70. minutě, kdy po faulu na Korynožku Láďa Knap zahrával kop na branku - a kde se vzal, tu se vzal Patrí a hlavou umístil balón do branky, a tím nám zajistil vyrovnání na 1:1.

Hned vzápětí, kdy pan rozhodčí zapískal Zvěřkovu nastřelenou ruku ve vápně a následnou penaltu, se všem janovským fanouškům, kteří na zápas dorazili, zatajil dech. A všem se určitě honilo hlavou: Ty vole, tak to je konec!; Chytí ten Beky tu penaltu?

V zápase s Linharticemi nám Ondra ukázal, jak se chytá penalta a dnes nám předvedl to samé, když střílejícího hráče vychytal.

Díky tomu jsme také uhráli zaslouženou remízu.

Byli marný... Co to dneska bylo, slepičí balet nebo co?

Nela Zvěřinová, 4 roky

V sobotu 26.5.2018 od 17:00 doma přivítáme 4. tým v tabulce, Bystré.

Doplňující informace:

Za zmínku stojí i to, že jsme během tohoto zápasu inkasovali další 3 góly. Naštěstí při nás stáli asi všichni svatí a góly neplatily, protože byly z ofsajdu.

Jediné, v čem jsme v tomto zápase vyhráli, byly žluté karty. 3:4.