Jevíčko 2:1 Janov

10.04.2016

sestava: Beránek - Pirkl, Šváb (K), Johan, Radimecký - Wejda V. (74' Jirásek), Benko, Hájek, Háněl - Bureš (46' Wejda M.), Kubíček

Až 3. jarní kolo nás přinutilo opustit domácí prostředí a vydat se na návštěvu cizího areálu. Zavítali jsme "za tunel" na půdu Jevíčka, kde jsme v poněkud pozměněné základní sestavě zkusili ukořistit nějaké body.

Konečně se nám podařilo vstoupit hezky, nebojácně do utkání, jelikož už ve 4. minutě jsme se ujali vedení. Po dlouhém výkopu Ondry Beránka se míč procedil skrz domácí obranu, sebevědomě se ho zmocnil Patrik Bureš, který si následně jen ohřál svoji polívčičku tím, že se kličkou doprava zbavil gólmana a jistou střelou do prázdné pohodlně otevřel skóre. 0:1.

Situaci tedy Patrik vyřešil hlavou, na což se pokusili navázat další naši hráči, leč neúspěšně. Jak trkanici Jirky Kubíčka, tak i té Lukáše Švába z následného rohu ovšem nechybělo k cestě do sítě příliš. Jevíčko však jen nečekalo nečinně na naše příští šance, ale samo se v nějakých šesti stupních Celsia snažilo své fanoušky zahřát kontry vstříc naší bráně. Nedá se s jistotou říct, že by některý z týmů měl nad tím druhým vyloženě navrch, hrál se víceméně vyrovnaný fotbal. Ve 22. a 27. minutě se domácí dostali do dvou slibných brejků. Střelecké zakončení toho prvního ještě docela jistě zablokoval náš stoper Lukáš Šváb, ale druhý útok, po podklouznutí málokdy podklouzávajícího Pavla Pirkla, už musel řešit samotný Ondra. Ten ukázal slušný postřeh a pro tuto chvíli ještě udržel šanci na nulu za zády v konečném účtování. O dvě minuty později už se však pomyslný ukazatel skóre bohužel měnil. Z místa někde okolo půlicí čáry Jevíčko rozehrávalo volný přímý kop, naše obrana nepokryla jednoho z hlavičkářů a ten křižmo rozvlnil síť za překonaným Bekym. 1:1.

V minutě 37. přišla naše možná nejpěknější akce utkání. Energický Martin Radimecký dublovaným skluzem získal balón v náš prospěch a přenechal ho Patriku Hánělovi. Hany Bunny s rozhodností potáhnul míč na soupeřovu polovinu, než ho před vápnem přihrál svému jmenovci Patriku Burešovi. Ten z levé strany zasekl do středu hřiště a nepříjemně provětral rukavice soupeřova gólmana. Bohužel to bylo také to poslední, co nám náš kovaný střelec ukázal. O několik málo minut později totiž v souboji utrpěl újmu na zdraví skrz kotník. Za jeho účinkováním v dnešním zápase padla opona a do druhého dějství ho nahradil navrátilec Míra Wejda.

Pár čísel k 1. poločasu:

• naše rohové kopy: 3
  • Jirka Kubíček: úspěšnost přihrávek 50%, 2 střely na bránu, 1 mimo
  • Patrik Háněl: úspěšnost přihrávek 89 %

První poločas nám ukázal, že tenhle soupeř je hratelný, takže jsme se dál i na venkovní půdě snažili být aktivní. Pěkná šance se rýsovala v 53. minutě, kdy si centr hrajícího trenéra Honzy Benka našel místo hluboko v pokutovém území. Žádná z našich přítomných nohou s modrými stulpnami však na volný míč nedosáhla, a tak se ho nakonec zmocnil až brankář. Ještě větší příležitost ujmout se znovu vedení přišla v minutě 60. To jsme kopali roh, při kterém si kolatý hrací předmět našel cestu pod nohy Lukáše Švába. Kapitán sice ještě nebyl s to pořádně vystřelit, ale z jakési druhé vlny se zakončením přispěchal Martin Radimecký a domácí jednička musela vytáhnout pravděpodobně zákrok utkání.

Dvě minuty nato měl velkou šanci zase celek Jevíčka. Jedovatá střela z hranice vápna jen těsně nezamířila mezi tři tyče Ondrovy brány. V minutě 68. se slavným mohl stát Jirka Kubíček, to když se ocitl v gólovce po centru zprava od dnešního pilného běžce Petra Johana. Jirka se rozhodl citlivě umístit míč hlavou, ale jeho měkký pokus dosedl do náruče brankáře jako dopis do schránky. Bohužel.

Na závěrečnou patnáctiminutovku Vlastu Wejdu nahradila mladá puška Fanda Jirásek. Případné třetí střídání už v aktuální materiální nouzi nebylo možné, protože naše marodka nabyla tak trochu arsenalských rozměrů. Hra obou týmů byla i nadále vyrovnaná, a s přibývajícími minutami se tak přirozeně zvyšovalo napětí. Skóre totiž bylo stále nerozhodné.

K lítosti janovské a k radosti jevíčkovské jsme si v 79. minutě po delší odmlce připomněli tu zahořkou pachuť momentu, kdy hlavní rozhodčí po souboji ve vápně píská do píšťalky a rukou směřuje k penaltovému puntíku. Ondra byl sice odhodlaný pokutový kop zlikvidovat, jenže střelec mu přízemní ranou doprostřed branky nadal nejmenší šanci k jakémukoliv zasáhnutí. 2:1. V 90. minutě ještě jeden z rozvášněných domácích hráčů neudržel nervy na uzdě a vysloužil si červený kartónek, ovšem víc už se v zápase nestalo.

Pár čísel k 2. poločasu:

• naše rohové kopy: 1
  • Míra Wejda: úspěšnost přihrávek 85 %
  • Lukáš Šváb: úspěšnost přihrávek 44 %

Tolik tedy z 3. jarního kola. To příští odehrajeme doma a přivítáme Rohoznou. Na ni máme z podzimu příjemné vzpomínky, protože jsme ji zdolali 0:6. Doufejme, že jsme tím nevystříleli všechen prach a nechali si i nějaký na sobotu, abychom už konečně vyhráli.