Křenov 1:4 Janov

22.04.2018

Beránek - Prudil (Vašínka), Šváb (K), Zvěřina, Pirkl - Novotný (Jirásek), Heger (Hájek), Knap, Kramář (Chroust) - Bureš, Kubíček (Háněl)

Další kolo jsme si odškrtli v relativně vzdáleném Křenově. Takové výjezdy je vždy záhodno kompenzovat bodovým ziskem, což se nám opět zadařilo. Zápas sedmnáctého kola odřídil sudí jménem Emil, plnoštíhlá verze Pavla Lišky.

Byť výsledek zápasu hovoří poměrně jednoznačně, ve skutečnosti to zdaleka tak lehké nebylo. Už v 5. minutě jsme inkasovali, takže hned ze začátku zápasu jsme se dostali pod tlak. Gól to byly takový netradiční, což se dá říct o všech takových, kdy je střelec v době kopu blíž k vlastní střídačce než k bráně soupeře. Dlouhý nákop od levé lajny hřiště byl dost přesný na to, aby překvapil vystoupeného Ondru Beránka. 1:0.

Jenže naše odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Uběhlo deset minut od domácí trefy, když Láďa Knap zahrával rohový kop. Jeho výzvu přijal náběhem na zadní tyčku Lukáš Šváb, který svou následnou hlavičku umístil přesně, a připsal si tak první otcovský gól své fotbalové kariéry. Dlouho, dlouho jsme se netrefili z rohu, až zase teď. 1:1.

Povrch tamního hřiště nebyl vyrovnaný, přihrávky se na něm celý zápas často vrtěly a stav utkání stejného statusu opět nabyl ve 32. minutě. Zase v tom měl prsty Láďa Knap, na kterého byl spáchán zákrok pravidly zapovězený. A protože ke kontaktu došlo ve vápně, pískala se první ze dvou penalt odpoledne. Její exekuci si vzal na starost Patrik Bureš, jenž soustředěně poslal míč mimo dosah bezmocného gólmana. Po půlhodině hry jsme tedy měli navrch a do konce zápasu jsme už o vedení neměli přijít. Neobešlo se to ale bez nervů, respektive závarů v našem vápně.

Během druhé půle jsme začali jedenáctku oživovat čerstvými náhradníky z lavičky. Bezprostředně po otočení stran naskočil do víru utkání Patrik Háněl, aby nahradil Jířu Kubíčka. Pak přišla na řadu změna v obraně, což můžu směle komentovat jako výměnu post za post, avšak už ne jako kus za kus. Odcházející střízlík Dan Prudil přenechal místo Ondrovi Vašínkovi, který tak zvýšil hmotnost a objem naší zadní řady způsobem nezanedbatelným. Vždyť si vezměte tu partičku - jen trio Zvěřina & Šváb & Vašínka by přidusilo malý bytovkový výtah, Pirkl Nepirkl. No a k tomu za chvíli ještě přišel orat i Kuba Chroust. Poslední dva fotbalisti, kteří z naší strany zasáhli do děje, byli Mára Hájek a Fanda Jirásek.

V 69. minutě jsme zvýšili náskok už na 1:3. Stalo se tak zásluhou dalšího pokutového kopu, kterého se opět ujal sebevědomý Patrik Bureš. I když křenovský brankář tentokrát vystihl směr rány, její rychlost byla natolik vysoká, že míč prostě skončil za jeho zády.

Stejný hráč měl na svědomí i poslední branku, která už padla ze hry, jak jsme zvyklí. Patrik byl vyslán do brejku, jenž zakončil chladnokrevným uklizením na vzdálenější tyčku. To běžela 84. minuta a vedení v podobě stavu 1:4 už bylo dost pohodlné k tomu, abychom se konečného hvizdu v samotném závěru dočkali bez nějakých dalších zbytečných nervů.

Odstaveček bych rád věnoval našemu nestorovi Fandovi Jiráskovi, jelikož to je osoba, která nás svým působením v tomto volnočasovém kroužku nenudí prakticky nikdy. I on si mohl dát góla, i jeho jméno mohlo být zvýrazněno v zápise o utkání, ale nestalo se. Zůstalo jen u zvýraznění v našich vzpomínkách na tenhle zápas. Fanda naskočil do hry v 81. minutě a netrvalo dlouho, dostal se do jasné loženky. Někdo, nevím už kdo, mu přihrál přímo do běhu za obranu, do vápna před samotného brankaře. Jenže když už se Fany chystal zakončit, znenadání mu, asi zaleknutím, vypnuly nohy a chudák se sesypal na zem takovým způsobem, jako když v zimě hodíš lopatu štěrku na ledovatý chodník. Z chystané slávy sešlo, někdy osud zkrátka nepřeje.

Přivezli jsme si cenné tři body z venkovního zápasu, to se nikdy neomrzí. Přejme si, aby nám síly v sezónním tažení vydržely co nejdéle, nejlépe až do konce. Další střetnutí jsme měli doma proti celku rozjetého Opatova a - klepu do stolu - vítězná nálada nás neopouští. O tom ale zase až v příštím článku. A kdy? Zase příště, jak by řekl klaun Kostkáč, znova. Teď už vypněte si Facebook prosím, ať nebolí vás hlava.