Linhartice 2:0 Janov

27.03.2017

Beránek - Zvěřina L., Šváb (K), Pirkl, Prudil - Kramář (Čapek), Knap (Vašinka), Bureš, Háněl (Jirásek) - Kubíček (Wejda V.), Boháček

Po zimní pauze se opět poslušně hlásím se souhrnem kruciálních bodů letošního prvního mistrovského utkání Qanto Okresního přeboru. Úvodní jarní neděle nám přinesla otevírací duel v Linharticích

Nutno říct, že začátek se nám zrovna nevyvedl, což bylo nakonec v otázce vítězů a poražených celého utkání dost zásadní. Totiž hned ve 4. minutě jsme propadli v prostřední části hřiště a vzniklou situaci Patrik Bureš přerušil až přestupkem proti pravidlům uvnitř velkého vápna. Domácí exekutor trefil z penalty míč přesně tam, kam potřeboval, takže poslal svůj tým do vedení, a my jsme si tak velmi záhy mohli zopakovat rozehrávku z puntíku uvnitř středového kruhu.

I když terén zdaleka nebyl ideální a José Mourinho by nejspíš pohrozil, že na něj své hráče nepustí, dařilo se nám soupeře v jistých fázích hry celkem obstojně přehrávat. Kámen úrazu ale spočíval v tom, že většinu akci jsme nedokázali dotáhnout do finiše, tudíž počet střel na bránu byste za devadesát minut dopočítali na prstech svých rukou.

Během hry musel rozhodčí nejednou vytahovat žlutý kartónek. Nehrálo se zrovna v bílých rukavičkách, o důraz v osobních soubojích nebyla nouze.

Dobře jsme cítili, že nám stačí jedna jediná branka, abychom dostali hlavy pěkně nahoru, jenže ta ne a ne přijít. Místo toho se v půlce druhého dějství Linhartice přihlásily s druhou změnou skóre, ke které, k našemu všeobecnému zármutku, přispěl i Lukáš Zvěřina, když se za zády již překonaného Ondry Beránka marně snažil odkopnout mezi tři tyče mířící balón. Rázem jsme se octli v dvoubrankovém deficitu a to nás už trochu položilo.

Když se za stavu 2:0 blížil konec zápasu a obraz hry se stále příliš neměnil, Honza Benko zkusil ještě rozčeřit vody čerstvými hráči z lavičky. Ve fotbalové kuchařce podle Babicova vzoru se v jednom z ostřejších receptů píše "Když nemáš Pešinu, tak tam dej Vašinku", podle čehož se náš trenér v 85. minutě zařídil. Ondra se chvályhodně rozhodl restartovat svoji kariéru, což ostatně naznačil už po všech směrech aktivní účastí na zimním soustředění. Pokud si dobře pamatuju, tak doteď poslední ostrý start zaznamenal v létě roku 2012, takže tu máme "comeback" po téměř pěti letech. Tak to ale v životě prostě chodí, člověk si někdy začne uvědomovat důležitost některých věcí až tehdy, když už je nemá.

Na skóre svítící na výsledkové tabuli ale ani střídání žádný vliv neměla, tudíž všechny body zůstaly v bezpečí přirozené ochrany Hřebečského masivu. Bojovnost tentokrát nestačila. Svou ztrátu budeme muset dohnat v následující třízápasové domácí šňůře, kterou odstartujeme 1. dubna v 16:00 hod. ztečí proti Opatovu. Na podzim jsme ho porazili 1:2. Fanouškům děkujeme za podporu vyjádřenou vycestováním až za Moravskou Třebovou.