Morašice 1:1 Janov

09.05.2017

Beránek - Prudil, Jireček, Pirkl, Zvěřina L. - Wejda V., Šváb (K), Knap (80' Weda M.), Kramář - Bureš, Boháček (75' Kubíček)

Druhou dekádu kol jsme završili zápasem v Morašicích. Jelikož před utkáním byl mezi námi a hostitelem pouze jednobodový rozdíl, šlo o dost důležité zastaveníčko. Však taky přijelo dost našich příznivců. Při pohledu na ochozy jeden mohl mít pocit, že dorazila snad půlka vsi a Janov že je teď zranitelný jako ulice s domem McCallisterových uprostřed v době vánočních svátků. Jakmile si lajnový rozhodčí dopřál své poslední předvýkopové retko, šli jsme na věc.

Utkání to bylo výsledkově otevřené a nakonec si každý z týmů dopřál jeden úspěšný zásah, což přineslo smírnou dělbu bodů. Celé utkání do značné míry ovlivňoval silně foukající vítr, a tak bylo ve spoustě herních situací nutné, aby to hráčům myslelo čtyřrozměrně - i s přidaným rozměrem do budoucnosti. Vedení jsme se mohli ujmout podstatně dříve než ve druhém poločase, ale první vizitka Patrika Bureše dopadla jen na břevno. Se skórem jsme tedy hnuli až po více než hodině hry, kdy se nám povedla akce vedená po pravém křídle. Po centru se míč dostal do ohně, nadělal soupeři veliké problémy, výsledkem čehož byla nedovolená hra rukou v malém mlíku jednoho z obránců. Dříve než se rozhodčí stihl nadechnout a strčit do pusy píšťalu, anebo dříve než se stihla strhnout impulzivní reklamace jejího případného nenařízení, dorazila moje maličkost odražený míč do nehlídané svatyně, aby bylo jasno. Vedení jsme si ale užívali jenom šest minut, protože v minutě 70. se Morašicím vydařil brejk a přízemní střelou k bližší, levé tyči ze střelcova pohledu srovnali krok. Aktivní pojetí fotbalu z obou stran přineslo i další šance, nicméně nevzpomínám si, že by si nějaká z nich zasloužila přízvisko tutová. Vítěze tedy tenhle zápas nemá. Nebo jsou jím, z jiného pohledu na věc, vlastně obě dvě družstva. Morašice dotahovaly nevítané manko a nám neděle nikdy moc nesedí, takže bod z venku bereme všemi deseti.

No tak běhej, sakra, Boháčku!

Žaneta Zvěřinová

Od pracného natahovaní stulpen si příliš neodpočineme, protože ve středu 10. 5. nás doma čeká semifinále pohárového pavouka. O postup do touženého finále se od 17:30 hod. porveme s Křenovem.

v potu tváře vyprošené foto: Marek Hájek