Moravská Třebová B 2:1 Janov

24.04.2017

Beránek - Pirkl, Šváb (K), Vašinka, Zvěřina L. - Háněl (21' Novotný), Wejda V. (72' Kubíček), Knap (82' Wejda M.), Kramář - Boháček, Bureš

18. kolo nevyšlo podle našich představ, neboť jsme z rodiště Romana Kreuzigera a Leopolda Königa nepřivezli ani jeden bod. Na hřišti s asi největší výměrou v okrese jsme dvakrát lovili míč ze sítě, kdežto domácí jen jednou.

Třebovští se vedení ujali v 15. minutě, když po naší ztrátě zaveleli k útoku a střelou ze střední vzdálenosti k levé tyčce rozvlnili síť. My jsme svého černého pěšce proti zahajovacímu bílému vysunuli o šest minut později. Honza Boháček s Vlastou Wejdou vykombinovali pozici na pravé straně hřiště a první jmenovaný odcentroval míč do hloubi vápna. Na značce už byl připravený Láďa Knap, který z blízkosti procedil míč za brankářova záda. 1:1.

V tomto momentu jsme si asi uvědomili, že to proti soupeři, který byl podle všeho posílen několika hráči z prvního kádru, může jít. Osmělili jsme se a začali získávat více ze hry než zpočátku. Až na zranění Patrika Háněla v dolní části těla, kterého vystřídal Filip Novotný, se zdálo, že se blýská na lepší časy. Pěknou razantní střelou se prezentoval třeba Patrik Bureš, ale jeho pohlednice jen docela těsně nezapadla do schránky a skončila mimo. Do solidní příležitosti se v heslu "Vlasta Wejdů - všude se vejdu" snažil uvnitř velkého vápna probít právě náš dnešní štítový záložník, ale z úsilí nakonec nic nevytěžil. Poslední pětiminutovku první půle poznamenal temný bouřkový mrak, který nad našimi hlavami pustil vláhu a v kombinaci s větrem i zimou jsme brzy všichni rádi odešli zkonzultovat taktiku pro druhý poločas to útrob kabin.

Po přestávce jsme nenavázali na herní nápaditost z předchozích minut, což nás stálo alespoň bod z nadějně rozehraného zápasu. Už zkraje druhého dějství jsme dostali od domácích pořádné varování, když se po jedné z prvních akcí míč odrazil od břevna nad hlavou Ondry Beránka. Toto jsme ještě ustáli, ovšem v 52. minutě už moravskotřebovští v hloučku slavili gólový počin. Použili znovu stejný recept na skórování jako dříve, tedy střelbu ze střední vzdálenosti. Ondrův skok nebyl nic platný, míč zapadl přesně do boční sítě, což vždycky značí perfektně zvládnutou techniku kopu. 2:1.

S nepříznivým vývojem stále šlo ještě něco udělat, ale domácí snad všechna naše potenciální ohrožení branky dokázali odklánět do bezpečné zóny. Výjimkou byla tvrdá rána Patrika Bureše krátce po odkopu od domácí branky, kdy se míč rychle dostal zpátky směrem, odkud přišel, ale gólman bohužel vyrazil projektil do autu.

Od 72. minuty jsme začali hrát na tři útočníky, avšak ani téhle, otevřenější strategii pšenka nekvetla. Dopředu sice přišli Míra Wejda s Jirkou Kubíčkem, což jsou fotbalisté, jejichž společný důraz se v konečném efektu nesčítá, nýbrž násobí, ale ani to nám ve snaze proniknout třebovskou obranou nebylo nic platné. Hlavní rozhodčí, kterému byste po sundání dresu žebra rozhodně nespočítali, po uplynutí devadesáti minut naposledy zapískal, a ukončil tím zápas, jejž rozhodly dvě velice pěkné střely.

Další mač rozehrajeme v domácím areálu den před pálením čarodějnic, v sobotu 29. dubna od 16:30 hod. Přijede k nám Rohozná, se kterou jsme z  podzimního měření vzešli vítězně s výsledkem 2:4. Věřím, že se tam se spoustou z vás, s věrnými i nevěrnými čtenáři, uvidím. Do té doby se, jak říká Martina Kociánová na vlnách Dvojky Českého rozhlasu, mějte dobře a něco pro to dělejte.