Ohlédnutí za podzimem 2015

24.03.2016

Dříve než začne pomalu se blížící start jarní části okresního přeboru, pojďme si ještě zrekapitulovat tu podzimní.

Na začátku soutěže jsme se odprezentovali poměrně slušným blokem pěti zápasů bez porážky. Tuto srpnovou minisérii zahájila celkem jasná výhra nad Borovou. Protože první zápas obvykle nastavuje zrcadlo celé předchozí letní přípravě, výhra 4:0 nás velmi potěšila a zároveň motivovala k další práci. Nechybělo ale moc, abychom si náladu pokazili hned o týden později v Morašicích. Po rozpačitějším výkonu jsme nevyzpytatelnému celku, který ještě docela nedávno hrál 1. A. třídu, uloupili alespoň bod až za pět minut dvanáct srovnáním skóre na 2:2. Že nám více vyhovují zteče před domácí kulisou, jsme si připomněli ve 3. kole, když jsme v trochu vyhroceném utkání třemi góly umlčeli Jevíčko. Zároveň se jednalo i o první díl z instruktážní trilogie "Jak správně bránit", během které naše obrana neinkasovala více než 270 minut. Dále totiž následovala asi nejpohodlnější výhra podzimu v Rohozné, kde jsme domácím uštědřili kanára, a pak také bezbrankový domácí šlágr tehdejšího kola s Hradcem nad Svitavou.

Nic ale není věčné, měsíc září nám dal okusit první porážku. Bystré Bystré si všimlo chabé střelecké potence a bez optání z naší pověsti strhlo samolepku "Tady výhru nečekej". Reputaci jsme si spravili v kole 7., když jsme po červené kartě i s deseti muži v poli dokázali otočit nepříznivě se vyvíjející utkání v Opatově. Silný gólový apetit jsme projevili v domácím derby proti Čisté - šest míčů v síti soupeře bylo pregnantní demonstrací vyzrálejších fotbalových kvalit.

Pak přišel říjen a my se ocitli tak trochu na houpačce. Nejprve jsme sice ubránili těsnou a cennou výhru na nepohodlné půdě Sebranic, ovšem následující dva týdny jsme nemohli najít recept na vstřelení byť jen jedné jediné branky. Nepřesvědčivé výkony proti Linharticím i Jaroměřicím nás stály celých šest bodů do hodnocení tabulky. Až 12. kolo vrátilo úsměvy na naše tváře, když jsme tříbrankovým rozdílem dali lekci z produktivity tehdejšímu lídrovi přeboru z Křenova. Jenže hned následující víkend jsme bez potřebné ostré munice podlehli sousedům v Opatovci.

Dominik Hašek kdysi při jedné z reportérských zpovědí říkal, že jeho hlavním cílem v sezóně je vyhrát poslední zápas. Stejně tak jsme si i my uvědomovali, že dojem z posledního utkání nějakého soutěžního období, v našem případě tedy podzimní části okresu, je více než důležitý. V závěrečném střetu roku 2015 pro nás tudíž žádná jiná varianta než výhra nepřipadala v úvahu. V Telecím jsme se ještě jednou semkli a plně zabodovali.

Během zimní přestávky si lebedíme na třetím místě v dostřelu na vedoucí duo Opatovec - Křenov a vzpomínáme na přísloví o dvou rváčích a jednom smíškovi. Co se týče čísel, tak jsme nastřádali 26 bodů při bilanci 8 výher, 2 remízy a 4 prohry. Radovali jsme se z 31 vstřelených gólů a smutnili z 12 obdržených. Zajímavé je, že i když se herně mnohem lépe cítíme na domácím trávníku, paradoxně máme oproti jiným týmům lepší pozici v tabulce venkovní. Tam okupujeme 3. příčku, kdežto v tabulce "doma" jsme 5. Potěšitelnou skutečností je, že během 14 kol jsme získali celý tucet jednotlivých umístění v každotýdenní přehlídce sestavy kola. Tím pádem i tucet nominací na titul "Borec kola". Žádná z nominací sice hlasem lidu nebyla proměněna ve vítězství, ale to nás zas až tak nelidsky neubíjí. Snad by takové vítezství mohlo být i kontraproduktivní jako Zlatý míč podle Josého Mourinha, který říká, že prestiž individuálního úspěchu by se ve fotbale nikdy neměla stavět nad prestiž úspěchu kolektivního.

Jak jistě víte, nebo alespoň tušíte, momentálně jsme v procesu přípravy na jaro, které odstartuje 26. 3. zápasem proti Opatovci. Máme mu co vracet, tak vezměte babičku i souseda a přijďte se podívat. Všem stálým i nestálým fanouškům děkujeme za přízeň a už brzy na viděnou!