Opatov 1:2 Janov

22.08.2016

sestava: Beránek - Pirkl, Jireček, Johan, Zvěřina L. - Háněl (Wejda M.), Bureš, Šváb (K), Kramář (Čapek) - Knap (Kubíček), Boháček (Ing. arch. Jirásko)

2. kolo nás zavedlo na dehydratované hřiště do Opatova. Před dvěma týdny jsme tam vyhráli pohárový zápas, takže domácí měli o motivaci jistě postaráno.

Vstup do hry jsme měli velmi povedený, povedlo se nám přesně to, co jsme si tuze přáli. Hned ve čtvrté minutě se rozvlnila soupeřova síť za překonaným brankářem. Bezvadnou akci založil dlouhým balónem za obrannou linii Lukáš Šváb, přesnou přihrávkou zprava navázal Patrik Háněl a pohotovým zakončením dílo dokončil Honza Boháček. "HB16", naše letní posila, se v Sokolu Janov aklimatizovala velice dobře. Okamžitě si vypracovala úctyhodný průměr dvě branky na soutěžní zápas. Tak uvidíme, jestli bude v nasazeném tempu pokračovat i dál.

Oba týmy si v průběhu první půle vytvořily pár příležitostí k ohrožení branky, jenže to bohužel často nebylo v centru pozornosti hráčů na hřišti a vlastně i lidí mimo něj. Podmínky tamějšího sportoviště sváděly k důrazné hře, čehož někteří "playeři" zneužívali dokonce až k zákeřnostem. Hlavní rozhodčí byl, jak by řekl klasik, zmatenej jak lesní včela, takže nechal metr nesmyslně volný. Pierluigi Collina by žasnul. Vyvrcholením bylo nucené střídání Patrika Háněla ve 30. mintě poté, co byl po souboji nešetrně dohrán účty si vyrovnávajícím hráčem z opatovských řad. Navíc později přišel k pochroumanému kolenu Pája Pirkl a ze zdravotních důvodu vystřídal i Láďa Knap.

Ve 45. minutě dal Míra Wejda námět ke vzniku filmu "Nebezpečná rychlost 3", když nedokázal kontrolovat hybnost svého těla a na nevhodném místě zboural soupeřova hráče. Následný přímák do malého pokutového území Ondra Beránek, ačkoliv řval, nepokryl a k radosti domácích si míč našel cestu do naší svatyně. Gól do kabiny znamenal srovnání stavu na 1:1.

Druhý poločas se nesl ve stejném znamení jako ten první. Snad jen emocí přibylo, ale misky vah se zdály býti poměrně v rovnováze. My všichni jsme rostli z několikerých výroků rozhodcovského souboru, jenže to nám z hlediska otázky výhry a prohry nepomáhalo, protože nás to přirozeně obíralo o soustředěnost. Nemusíte být zrovna věštecká rachejtle z EZO.TV, abyste během sledování hry odtušili, že někdo od nás dostane žlutou za kecy. Jako první si o automatické praní dresů řekl Míra Wejda.

Čas plynul a třetí gól nepřicházel ani z jedné strany. Jenže my měli opravdu velký hlad a poslední sousto jsme v 77. minutě přeci jen uzmuli. Dostalo se nám příležitosti zahrávat volný přímý kop ze samé hranice šestnáctky. Patrik Bureš se ujal exekuce a všichni občané Janova mu za to můžou poděkovat. Patník zblízka trefil velice přesně a brankáři, který za zdí neviděl ani zbla, nedal šanci. Tohle byl tedy rozdílový gól, protože zbytek utkání už jsme zvládli bez inkasování.

Zdá se, že se na nás začíná štěstí obracet. Takhle vyrovnané zápasy jsme před časem často prohrávali, ovšem tentokrát máme spíše pocity, jaké mají mačkalové, když je hospodský automat nastavený ve výherním režimu. Příští víkend budeme jako jedni ze třech zbylých týmů obhajovat dosavadní sezónní neporazitelnost. Zdali vybojujeme další tři body do tabulky, na to odpoví sobotní klání v Křenově.

Fanouškům, kteří na dvou či čtyřech kolech do Opatova dorazili v hojném počtu, děkujeme za přízeň. Děkuju také Marku Hájkovi, který se postaral o poznámky pro tenhle sumář. Speciální poděkování pak patří Milanu Bielkovi, který doslova vypustil duši, aby nás mohl naživo vidět v akci. Cestu z Opatova domů tak absolvoval po svých s kolem u boku. Na Rychtě už proteklo piva jako vody v řece, když za tmy nakonec šťastně dorazil.